Obytné motorové lodě

Kanálové a motorové lodě o délce 6,5 – 15 m jsou určeny pro skupiny 2 až 14 osob. Nechybí zde venkovní kormidlo pro přehlednou a snadnou plavbu, dále i dokormidlovací zařízení pro dokonalejší manévry v přístavech. Klademe vysoký důraz na komfortnost, spolehlivost a vybavenost lodí které pronajímáme.

Pronájímáme obytné motorové lodě převážně v plavební oblasti Holandska a Německa.

Vaše dovolená začíná dokonalou přípravou na výcvikové obytné lodi Skipper Mistress v Praze na Vltavě. Jedná se o kompletní nautickou přípravu před plavbou aby Vaše dovolená probíhala od první chvíle bezpečným vstupem na palubu.

Destinace: Holandsko

Plavební oblast Friesland:

S jistotou se dá říci, že nejhezčí plavební oblastí Holandska je „Friesland“. Čítá nespočet jezer, kanálů a grachtů. Znovu a znovu se tak budete ocitat ve volné přírodě.

Friesland má zhuba 1 200 kilometrů splavné vody a více než 30 vzájemně propojených jezer, řek a kanálů, ideální pro dlouhé plavby, ale i pro krátká zastavení. Kotvit lze uprostřed přírody anebo v jednom z četných, dobře vybavených přístavů, který láká řadou volnočasových aktivit a přátelskou atmosférou. Friesland nabízí rozmanité kontrasty, více otevřené vody, krásné přírodní rezervace a rušná přístavní městečka jako je například Enkuizen, Lemmer, Stavoren aj. která také stojí za delší návštěvu.

Leeuwarden- hlavní město nizozemské provincie Frísko. Rodiště MATA HARI, která zde má i pomníček. Historické centrum je obklopeno grachtem. 

Harlingen- romantické přístavní město. Jediný přístav ve Frísku s přímým přístupem k moři. 

Makkum- vesnice severně od Hindeloopenu se proslavila tradicí keramické výroby. Vesnička leží při pobřeží IJsselmeeru a dnes je vyhledávána pro výborné podmínky k rekreaci a vodním sportům. 

Hindeloopen- staré obchodní místo s tradičními domky na kanálech, dřevěnými mosty a obchody. 

Stavoren- nejstarší městečko ve Frísku 

Lemmer- je označován jako brána do Fríska. Je jedním z nejznámnějších přístavišť. 

Sneek- nachází se v těsné blízkosti Sneekermeer. Je proslulý grachty a Vodní bránou, která je symbolem města. Je známý též jako centrum sportů. 

Grou-rybáři, zemědělci a námořníci byli první obyvatelé vesnice. Dnes se Grou rozrostlo do centra pro vodní sporty. Zvláště atraktivní je pěší zóna s malými a příjemnými obchůdky. Grou je také oblíbeným výchozím bodem pro výlety do Pikmeer a Princehof. 

Holandsko Holandsko Holandsko

Destinace: Německo

Plavební oblast Müritz a Berlín

Müritz je po Bodamském jezeře druhé největší jezero v Německu, které se rozkládá celou svou plochou na území Německa. Křišťálově čistá voda a pohádkové hrady. Oblast Müritz je krásný region plný plavebních kanálů, řek a jezer. Zdejší voda je ideální pro koupání, rybaření a vodní turistiku. Působivá přírodní rezervace je ohromující svou flórou a faunou, dále okolními lesy, vřesovišti a zelenými pastvinami, které jsou místem pro relaxaci a pikniky. Nádherné domy a barokní paláce se nacházejí na březích jezer a dávají nahlédnout do života minulých dob. Co stojí jistě za zmínku, je prohlídka hlavního města Berlína z vodní hladiny. Tato plavební oblast je natolik zajímavá, že zde budete určitě chtít zůstat několik dní.

Bez ohledu na to, kde začnete, vždy objevíte něco nového!

Německo Německo Německo

Destinace: Francie 

Plavební oblast: Burgundsko 

 

Dopřejte si návštěvu Burgundska na lodi, plavbou v malebném údolí Loire. Oblast se nachází v jihovýchodní části cca dvě hodiny cesty z Paříže. Zdejší plavební oblast je zajímavá především idylickým a romantickým prostředím pro dovolenou na lodi. Pro Vaši dovolenou jsou městečka s kostely a klidné středověké vesnice postavené na zvlněných kopcích vinic tím pravým místem užít si klid a malebnost těchto zákoutí z paluby lodi. Starobylá města, jako je například Brienon, Joigny, St. Julien a Sens byste při své plavbě neměli minout. Stejně tak i výborné místní speciality či proslulá francouzská gastronomie s vyhlášenými francouzskými víny. 

Plavební oblast se nachází se na sever od Canal de Bourgogne. Brienon-sur-Armançon je skvěle položené místo kde se sbíhají tři vodní toky Yonne, Canal du Nivernais a Canal de Bourgogne . Útesy, meandrující řeky, zalesněné krajiny a mnoho středověkých vesnic a historických měst, jsou ideálním místem pro zastavení. . 

Brienon: kostel ze 13. a 16. století

Laroche-Migennes: římská mozaika z 5. století 

Joigny: středověké centrum, dřevěné rámované krásné domy ze 16. století, kostel St-Thibault a St-Jean 

St Julien du Sault: krásná panorama, kaple sv Mikuláše ze 13. století 

Villeneuve sur Yonne: středověké kostely 

 

Sens: katedrála St Etienne, muzeum, starobylé kostely, staré římské obvodové stěny, oranžová zahrada 

Francie Francie Francie

 

 

 

Sociální sítě
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb