Amsterdam na houseboatu

V Amsterdamu kotví přes 2000 houseboatů. Zažijte stylově atmosféru tohoto kosmopolitního města, ať už z paluby lodi, nebo z pevniny.  Na houseboatu je zajištěný veškerý komfort pro bydlení na vodě. Ubytování Vám poskytne netradiční pohled, se kterým se probouzí obyvatelné tohoto města každý den. Proplavíme se tradičními kanály- grachty, podíváme se do muzeí a projedeme centrum města na holandském kole.

Termín: dle poptávky

Cena: individuálně, dle počtu osob, termínu 

doprava: letecky Praha- Amsterdam a zpět 

ubytování:

na kanále nedaleko centra Amsterdamu, klidný a prostorný dům pro 6 osob nacházející se v severní části Amsterdamu, poblíž veřejné dopravy.

vybavení:

3x ložnice, v patře luxusní koupelna s volně stojící vanou, umyvadlem, sprchovým koutem a samostatným WC, plně vybavená kuchyň s lednicí, sporákem, myčkou, mikrovlnnou troubou, bezdrátový internet, TV, topení, obývací pokoj a jídelna

Amsterdam

Amsterdam, též známý jako Amsterodam nebo dokonce Amstrdam, je významnou evropskou metropolí, kterou stojí za to poznat. V Amsterdamu nesmíte minout především muzea. Najdete jich tu mnoho a jsou různě zaměřená. Oblíbenými amsterdamskými muzei jsou Rijksmuseum, Vang Gogh Museum, Stedelijk museum, Amsterdam museum, Sex museum a Hauseboat museum. Námořní muzeum sídlí v budově bývalé Východoindické námořní společnosti (VOC). Ve čtyřech traktech budovy se představují jednak sbírky dokumentárních předmětů, dále v jižním křídle je interaktivní expozice o třech oddílech. První pojednává o dějinách nizozemských zámořských výprav, druhý o velrybářství, a třetí o lodích a námořnících. Před muzeem kotví přesná kopie jedné z prvních námořních lodí společnosti VOC, je přístupná se vstupenkou do muzea.. Váš lodní deník nebude sice čítat záznamy o kdejakém mořském dobrodružství, ale domů si odvezete spoustu nezapomenutelných zážitků. 

Amsterdam je zajímavý i po setmění. V tomto městě je velmi pestrý noční život. Zajímavá je hlavně čtvrť Red Light District. V Amsterdamu můžete navštívit proslulé coffee shopy, ale i další podniky – bary, kluby a diskotéky. Zajímavé jsou i mnohé koncerty, které se v různých podnicích pravidelně konají. Najdete tu však i mnoho dalších možností zábavy.

V Amsterdamu na vás čeká mnoho pamětihodností. Jmenujme si např. Anne Frank House (Dům Anny Frankové), náměstí Leidseplein, četné asmterdamské kostely (Oude Kerk, Nieuwe Kerk, Zuiderkerk, Noorderkerk, Westerkerk ), Rembrandtův dům, hlavní nádraží Amsterdam Centraal, Amsterdamse Bos, Begijnhof, Dam, Královský palác, Tuschinski Theater.

Amsterdam je vskutku „městem na kole„. Jízda na kole je v Amsterdamu velmi oblíbeným způsobem dopravy. Cyklistů je tu skutečně velké množství, o čemž svědčí četné stojany na kola, které najdete prakticky všude. Výhodou je, že k téměř všem zajímavým místům v Amsterdamu se dostanete rychle a snadno na kole. Nemáte s sebou v Amsterdamu kolo ? Nevadí. Můžete si ho zde zapůjčit na každém rohu. Najdete tu mnohé půjčovny kol, které se liší svými cenami a také kvalitou nabízených kol. Průměrná cena za půjčení kola v Amsterdamu se pohybuje okolo 20 Euro, je nutné ale počítat s 30 Euro zálohou. Kola se dost kradou, proto také mnoha mostů slouží jako přehlídka opuštěných zámků od kola.

Amsterdam je proslulé jako město kanálů, které také nazýváme „grachty“. Díky svým sto kilometrům kanálů,devadesáti ostrovům a 1500 mostům je Amsterdam přezdívaný „Benátkami severu“.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307