Holandsko na historické plachetnici

plavba na plachetnici

PLACHETNICE: tjalk nebo klipper

MAX. KAPACITA: 18 míst v posádce + 4 osoby personál

DESTINACE: Západofríské ostrovy Waddenzee

CENA NA OSOBU: 13 750,- Kč

Cena zahrnuje:

Pronájem lodi, ubytování na lodi, plná penze, spotřebu vody, elektřiny a plynu, spotřebu pohonných hmot (jedna motorová hodina denně), pojištení lodi, poplatky (turistické poplatky, poplatky za průjezd zdymadly, mosty a městy, poplatky za kotvení v přístavech), služby posádky (plat a diety profesionálního kapitána, kuchaře a matróze), závěrecný úklid lodi, přítomnost českého delegáta plavby

Cena nezahrnuje:

doprava do místa nalodění

Rezervace:

- záloha 50% z celkové ceny

- doplatek do 1.4. 2018

Nalodění a vylodění:

loděnice Harlingen - Holandsko (přesné časy nalodění a vylodění budou upřesněny)

Požadované dovednosti:

Naučíme vás vše potřebné přímo na palubě lodi. Před plavbou se posádka sejde a společně probere s delegátem veškeré potřebné informace k pobytu na plachetnici.

Na jaké lodi poplujeme?

Typ lodi: klipper nebo tjalk

Kajuty jsou vybaveny kvalitními matracemi, umyvadlem s teplou i studenou vodou, zrcadlo, zásuvka 230V, WC a sprcha

Plně vybavená lodní kuchyně (lednička, mraznička, sporák, myčka, veškeré nádobí, kávovar) Salon jako společenská místnost. Komfortní venkovní posezení kokpitu plachetnice

Jaká je destinace západofríských ostrovů? 

Na severu Holandska leží oblast De Wadden, která je specifická velikým rozdílem mezi přílivem a odlivem, kdy dochází k pravidelnému zaplavování území mořskou vodou. V této oblasti přírodní rezervace, pod záštitou UNESCO, leží 5 západofríských ostrovů, které svým charakterem a koloritem lákají k návštěvě na plachetnici. Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland a Schiermonnikoog byly kdysi součástí pevniny, avšak geologickými změnami byly od ní odděleny. Na ostrovech vládne téměř nedotčená příroda, klid a pohoda. Můžete si zde zapůjčit typická holandská kola (5 euro/den) a vydat se na projížďku zajímavou ostrovní přírodou až ke krásným plážím, kde jen málokdo odolá si nezaplavat. Při plavbě po Wadenském moři můžete zažít unikátní aktivitu - vyschnutí moře. Plavba začíná v domovském přístavu Harlingen. Vyplutí plachetnice a cíl denní plavby je závislý především na počasí (směr a síla větru, příliv a odliv apod.). Trasa se tak může vlivem nepříznivého větru odchýlit od původní, naplánované, cesty.

Při nalodění je klient obeznámen s předpokládaným cílem doplutí, který bude konsensem mezi přáním klienta, počasím a bezpečnostními standardy, přičemž konečné rozhodnutí udělá kapitán.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307