Kanárské ostrovy

TERMÍN: celoročně

DESTINACE: Alantický oceán- Kanárské ostrovy Tenerife, El Gomera, La Palma, El Hierro

Hledáte plavbu vašeho života? V tom případě je tu Atlantik….

Patříte-li mezi ostřílené mořské vlky, nebo jste skupina kamarádů holdujících stejné vášni, či prostě jen hodláte podniknout netradiční teambuilding -  chcete li s partou vám podobných zažít skutečnou oceánskou jízdu ve vší parádě pod názvem „Ze Středomoří až na Atlantik“ – pak jste na správné palubě. Čeká na vás tak trochu „jiná“ dovolená, kde podmínky diktuje moře a každé nové dobrodružství zde, vám zůstane pod plachtami i později tam doma jako jedinečná vzpomínka.  A že nebudete chtít zvednout kotvy a jet zpátky do Čech!! 

Ale zpátky k vlnám Atlantiku!!!

Začínáme naloděním na plachetnici nedaleko Santa Cruz na ostrově Tenerife. Kurs povede na Západ od Kanárských ostrovů,  legendárního sopečného souostroví západního  pobřeží severní Afriky v Atlantském oceánu.

Čekají na vás nezapomenutelné zážitky – na moři budete zdolávat náročné námořní trasy, noční přeplavby mezi ostrovy, či pevninské návštěvy, to vše v doprovodu adrenalinu pod plachtami. Období na přelomu listopadu a prosince je z hlediska počasí optimální, a tak lze tvrdit, že tohle je prostě ideální námořnická letní dovolená v zimě! Navíc – všechny námořní míle, které si užijete na palubě -můžete doložit ke zkoušce MDČR kat. C. 

Vydejte se s námi vstříct dobrodružství!

Doprava

Letecky na letiště Tenerife Sth- odlet Berlín, Memmingen. Cena letenky cca 6 000,- Kč/os. Tato zvýhodněná cena letenky platí v případně zajištění včasné rezervace!

Stravování

posádka si zajišťuje sama. Budou využity lokální potraviny, mořské plody, ryby, zelenina a ovoce

Nalodění:

Marina Del Sur (marina Santa Cruz de Tenerife)- sobota 

Vylodění:

Marina Del Sur (marina Santa Cruz de Tenerife)- sobota 

Na jakých lodích plujeme? 

plujeme na lodích od 4 do 10 osob. Záleží na složení posádky. Lodě jsou komfortní, zajišťující veškeré pohodlí pro posádku. Vybíráme loděnice, které máme prověřené a lodě novější. Výběr lodi vždy konzultujeme s posádkou. Cena plavby je stanovena na základě individuálních požadavků klientů.

Jaká je plavební oblast?

Trasa plavby:

západní ostrovy- Tenerife, La Gomera, El Hierro (dle itineráře)

ostrov Tenerife

je největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Santa Cruz de Tenerife je druhým největším městem celého souostroví a zároveň hlavním městem ostrovů a sídlem vlády. Hlavní centrum turistického ruchu s řadou letovisek a hotelovými komplexy se nachází na jihu ostrova. Zatímco sever je spíše skalnatý, pobřeží na jihu tvoří písečné pláže (písek byl převážně dovezen ze Sahary).

ostrov La Gomera

druhý nejmenší ostrov kanárského souostroví. Ostrov byl v minulosti mnohem větší, ale erozí se zmenšil o více než polovinu. Obyvatelé ostrova se mimo jiné domlouvali pískáním, které je částečně používané dodnes, dobrý pískač se za dobrých podmínek dorozumí na vzdálenost až 3–4 km. 6. září 1492 se na ostrově zastavil Kryštof Kolumbus na své cestě přes Atlantský oceán při níž později objevil Ameriku.

ostrov La Palma

je jedním ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů. Nejvyšším bodem ostrova je Roque de los Muchachos (2426 m), kde se nachází známá hvězdárna. Na vrcholu Je to největší astronomické pracoviště severní polokoule, kde na ploše asi 2 km² pracuje celkem 13 teleskopů, obsluhovaných vědci z různých států. La Palma je v současné době nejvíce vulkanicky aktivní ze všech Kanárských ostrovů.

Ostrov El Hierro

je nejmenší a nejzápadnější z Kanárských ostrovů. Flora i fauna ostrova je velmi zvláštní, a tak je od roku 2000 prohlášen za biorezervaci UNESCO. Ve starověku se Kanárské ostrovy pokládaly za západní konec obyvatelného světa, a tak řecký geograf Klaudios Ptolemaios uvažoval o tom, že by se od tamějšího poledníku měly počítat zeměpisné délky. Francouzský král Ludvík XIII. roku 1634 stanovil jako nultý poledník ostrov El Hierro. Teprve od roku 1884, kdy byl z praktických důvodů mezinárodně přijat nultý poledník podle hvězdárny v londýnském Greenwichi, se od tohoto počítání postupně opustilo.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307