Kanárské ostrovy - plavba na plachetnici

TERMÍN: 24.11.- 1.12.2018

DESTINACE: Alantický oceán- Kanárské ostrovy Tenerife, El Gomera, La Palma, El Hierro

"Ze Středomoří až na Atlantik". Staňte se součástí posádky a poplujte s námi kolem západních ostrovů CANARY ISLANDS. Nalodění proběhne na ostrově Tenerife nedaleko Santa Cruz. Tato oblast je zároveň příletovovým místem a dále i místem nalodění. Tenerife je největším ze sedmi Kanárských ostrovů u pobřeží západní Afriky.

Zažijete noční přeplavby mezi ostrovy, náročné trasy, pevninské návštěvy ostrovů Kanárského souostroví a spousty adrenalinu pod plachtami. Zimní období, je pro podobnou plavbu optimální. Napluté míle lze doložit ke zkoušce MDČR kat. C.

Vydejte se s námi vstříct dobrodružství!

CENA: 790 EUR/osoba

Cena zahrnuje:

7-denní pronájem plachetnice, přístavní poplatky, spotřeba nafty, služby kapitána- instruktora, který se postará o vše potřebné spojené s plavbou, doprava kapitána (instruktora) do/z místa nalodění

Cena nezahrnuje:

doprava na Kanárské ostrovy, vratná kauce 2 000 EUR/loď (kauci lze pojistit zde v Čechách), strava i kapitána

Doprava

Letecky na letiště Tenerife Sth- odlet Berlín, Memmingen. Cena letenky cca 6 000,- Kč/os. Tato zvýhodněná cena letenky platí v případně zajištění včasné rezervace!

Stravování

posádka si zajišťuje sama. Budou využity lokální potraviny, mořské plody, ryby, zelenina a ovoce

Rezervace

Závazná rezervace- 50% z celkové ceny do 14 dnů od podepsání cestovní smlouvy.

Nalodění:

Marina Del Sur (marina Santa Cruz de Tenerife)- sobota 1.12. 2018

Vylodění:

Marina Del Sur (marina Santa Cruz de Tenerife)- sobota 24.11. 2018

Trasa plavby:

západní ostrovy- Tenerife, La Gomera, El Hierro (dle itineráře)

ostrov Tenerife

je největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu. Santa Cruz de Tenerife je druhým největším městem celého souostroví a zároveň hlavním městem ostrovů a sídlem vlády. Hlavní centrum turistického ruchu s řadou letovisek a hotelovými komplexy se nachází na jihu ostrova. Zatímco sever je spíše skalnatý, pobřeží na jihu tvoří písečné pláže (písek byl převážně dovezen ze Sahary).

ostrov La Gomera

druhý nejmenší ostrov kanárského souostroví. Ostrov byl v minulosti mnohem větší, ale erozí se zmenšil o více než polovinu. Obyvatelé ostrova se mimo jiné domlouvali pískáním, které je částečně používané dodnes, dobrý pískač se za dobrých podmínek dorozumí na vzdálenost až 3–4 km. 6. září 1492 se na ostrově zastavil Kryštof Kolumbus na své cestě přes Atlantský oceán při níž později objevil Ameriku.

ostrov La Palma

je jedním ze sedmi hlavních Kanárských ostrovů. Nejvyšším bodem ostrova je Roque de los Muchachos (2426 m), kde se nachází známá hvězdárna. Na vrcholu Je to největší astronomické pracoviště severní polokoule, kde na ploše asi 2 km² pracuje celkem 13 teleskopů, obsluhovaných vědci z různých států. La Palma je v současné době nejvíce vulkanicky aktivní ze všech Kanárských ostrovů.

Ostrov El Hierro

je nejmenší a nejzápadnější z Kanárských ostrovů. Flora i fauna ostrova je velmi zvláštní, a tak je od roku 2000 prohlášen za biorezervaci UNESCO. Ve starověku se Kanárské ostrovy pokládaly za západní konec obyvatelného světa, a tak řecký geograf Klaudios Ptolemaios uvažoval o tom, že by se od tamějšího poledníku měly počítat zeměpisné délky. Francouzský král Ludvík XIII. roku 1634 stanovil jako nultý poledník ostrov El Hierro. Teprve od roku 1884, kdy byl z praktických důvodů mezinárodně přijat nultý poledník podle hvězdárny v londýnském Greenwichi, se od tohoto počítání postupně opustilo.

PřílohaVelikost
PDF icon canary_island-_new-prosinec.pdf4.32 MB
Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Sociální sítě
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

instruktor jachtingu 
tel: +420 605 734 307

zahraniční plavby, pronájmy lodí, kancelář
gsm: +420 773 687 840
e-mail: dagmar.ruzkova@lodnik.cz