Kapverdy

DESTINACE: ostrovy Kapverdy

Vydejte se s námi na expediční plavbu plachetnicí kolem největších kapverdských ostrovů Santo Antao, Sao Vicente a Santiago. Kapverdské ostrovy jsou nejzápadnějším místem kontinentální Afriky. Jsou součástí Makaronésie, což je soubor sopečných souostroví které pokračují od Azorských ostrovů dále k jihu. Na Kapverdách ochutnáte nejen výbornou místní kávu, ale i další místní speciality kreolské kuchyně. Slunce zde svítí až 10 hodin denně. Veškerý komfort Vaší dovolené Vám zajistí 14-metrová plachetnice. Dovolená  na lodi jak má být!

 

Doprava: 

letecky na letiště ostrova Sal- odlet Praha (Berlín). Cena letenky cca 15 000,- Kč/os., (letenky pro vás zajistíme). Potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění ostrovů

Nalodění a vylodění:

Sao Vicente - Mindelo, Sal - Palmeira, sobota (přesné časy nalodění a vylodění budou upřesněny)

Stravování:

posádka si zajišťuje sama převážně z místních surovin

Na jaké lodi poplujeme? 

plujeme na lodích od 4 do 10 osob. Záleží na složení posádky. Lodě jsou komfortní, zajišťující veškeré pohodlí pro posádku. Vybíráme loděnice, které máme prověřené a lodě novější. Výběr lodi vždy konzultujeme s posádkou. Cena plavby je stanovena na základě individuálních požadavků klientů. 

Něco málo o destinaci Kapverdy

Kdo navštíví toto krásné místo uprostřed oceánu bude žasnout jak je zde vše jiné a zároveň tak blízké člověku. Na Kapverdech je krásné podnebí a místní lidé jsou tak otevření a ochotní. Hlavní náplní pro cestovatele na tyto ostrovy je pohoda a odpočinek. Národním heslem všech kapverďanů je „NO STRESS“. Tedy žádný stres, užívej si radosti ze života. Jméno Kapverdských ostrovů pochází z francouzského názvu Cap Vert, což je v doslovném překladu Zelený Mys. Kapverdské ostrovy naleznete v jižní části severního Atlantického oceánu. Souostroví se skládá z deseti ostrovů a pěti menších ostrůvků.

Souostroví Kapverdy, které omývá Atlantský oceán, náleží k Africe; nejbližší pevninou je asi 500 km vzdálený Senegal. Skupina nevelkých ostrovů klimaticky patří do suchých tropů - denní teploty po celý rok neklesají pod 20 °C a místní obyvatelé téměř neznají déšť. Tato kombinace oázy klidu, slunečného počasí a čistého moře jako by byla předurčena k tomu stát se rájem turistů.

Několik kapverdských ostrovů dle vyprávění některých znalců nejspíš opravdovým rájem je. Spíše ale proto, že tu ještě mnoho turistů nepobývá. Nedotčenou přírodou, krásnými plážemi (celkem 55) a minimem hotelů se vyznačuje ostrov Boavista. Ostrov Fogo zase láká na nejvyšší sopečnou horu souostroví, lávová pole a zajímavé černé pláže. Jakmile se budete letecky přibližovat k ostrovu Sal, jedním z 10 ostrovů Kapverd, budete si připadat jako byste přistávali na Marsu. Prostě zážitek! Písečný ostrov Sal skutečně vypadá jako slunná perla v Atlantiku, která je přibližně 30 km vysoká a 12 km široká.

Ostrov Sal je vhodný pro všechny, kteří hledají široké písečné pláže, moře s vlnami a krásné počasí. Teploty jsou po celý rok stabilně nad 20°C. V období podzimu pak nad 25°C. Voda, respektive moře, bývá u břehů ostrova chladnější. Pocitově tomu napomáhá hlavně mírný vítr, který je zde celoročně.

Neváhejte,a napište nám o více informací, naše cestovní agentura vám ráda představí individuální nabídku.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307