Karibské ostrovy

Karibské ostrovy - plavba na plachetnici

S Lodníkem v Karibiku?

Máte sen o dovolené na plachetnici, navíc v Karibiku? S Lodníkem v Karibiku to není sen nijak vzdálený – a to se nebudete plavit na dřevěné a chatrné kocábce, naopak! Vaše komfortní a moderní plachetnice s nadstandartním ubytováním  vám poskytne vše co potřebujete pro pohodlný pobyt zde, na dohled od ráje, kdy se o hladký průběh všech náležitostí postaráme my, a vy si užijte Karibik tak, jak si zasloužíte – skvěle!!!

Dovolená  na lodi je prostě něco jinéno!

Z paluby lodi i mimo ní prozkoumáte řadu ostrovů včetně vyhlášených Malých Antil, souostroví na pomezí Karibiku a Atlantického oceánu. Místní koloniální kuchyně a architektura na vás přenesou atmosféru dávných dob, kdy plavit se v těchto azurových vodách znamenalo něco úplně jiného, než rajskou dovolenou dnes ! 

Jeden velký zážitek

Ať už si budete chtít užít  na  slunci, nebo se hodláte  věnovat potápění či plavbě na lodi mezi ostrovy, čekají na vás oslova desítky malebných spotů a zákoutí, zátok a nádherných bílých písčitých pláží a azurově zbarvených lagun. Na té obydlenější pevnině potom poznáte tradiční místa – obklopeni koloniální architekturou, uchváceni exotickou kuchyní, navštívíte palírnu rumu, či objevíte legendární pirátské historky a úkryty mužů , námořníků s hrozivě znějícími jmény a ještě horší pověstí. Poznáte zcela jinou přírodu, její odlišné tvary, barvy a nové vůně. Náš individuální přístup k dvolené, znalost prostředí a zkušenost i naší cestovní agentury vám potom přinesou jedinečně strávené dny na jednom z nejexotičtějších míst naší planety navíc za dobrou cenu. 

TERMÍN: od prosince do března

DESTINACE: OSTROVY JIŽNÍHO KARIBIKU

Doprava do/z místa nalodění:

leteckou přepravu do/z místa nalodění zajistíme. Cena letenky závisí na datu letu a případných příplatcích. Dopravu budeme konzultovat individuálně.

Na jaké lodi Karibikem plujeme?

Bavaria 46

Loď poskytuje komfortní a nadstandardní ubytování po celou dobu plavby, kuchyňské vybavení,napětí 12 a 230V, redukce zásuvek (evropská- americká)

Jaká je plavební oblast v Karibiku?

Karibik je region v nejjižnější části Severní Ameriky. Je synonymem tropického ráje s romantickými plážemi, deštnými pralesy a setkání s přívětivými obyvateli této slunné oblasti. Při plavbě navštívíte hned několik ostrovů, navíc se zázemím luxusní lodě. Při výletech na souši navštívíte městečka s koloniální atmosférou, plantáže kávy, palírny rumu.

Budeme se plavit převážně v oblasti Malých Antil, které představují ráj pro jachtaře, potápěče i novomanžele na svatebních cestách. Antily jsou skupinou ostrovů, které oddělují Karibské moře od Atlantského oceánu. Spolu s Bahamy tvoří Západoindické ostrovy (nazývané také Karibské ostrovy, i když Bahamy neleží v Karibiku, ale v Atlantském oceánu severně od Kuby). Západoindické ostrovy pak spolu se středoamerickou pevninou tvoří region Střední Amerika.

Malé Antily, které se rozprostírají od Panenských ostrovů na severu až na jih před venezuelské pobřeží, se skládají ze Závětrných ostrovů (např. Panenské ostrovy, Barbados, Antigua a Barbuda, Guadeloupe, Saba nebo Martinik) a Návětrných ostrovů (Aruba, Bonaire, Curaçao nebo Isla Margarita). Tyto ostrovy se prezentují trochu odlišně od Velkých Antil. Některé jsou hojně turisticky navštěvované, jiné jsou vhodné pro pěší turisty a pro milovníky přírody. Na své si zde přijdou i ti, kteří si chtějí o své dovolené v Karibiku užít zejména klid.

Poznejte Karibik nejenom očima

Jaké asociace vyvolává karibská kuchyně? Jednoznačně všechny představitelné i méně obvyklé plody moře, ryby, neznámé druhy zeleniny či barevné koření. Opomenout nelze ani šťavnaté ovoce, které je základem čerstvých džusů, a samozřejmě různé rumy a pálenky.

Stejně jako v mnoha jiných národních nebo regionálních kuchyních je i jídlo, na němž si lze pochutnat v Karibiku, fúzí mnoha vlivů. Stejně jako v tamější kultuře i v kulinářském umění najdete to nejlepší z kuchyně africké, španělské, indické, francouzské, nizozemské, stejně jako inspiraci od amerických Indiánů.

Počasí v Karibiku

Podnebí se v Karibiku liší ostrov od ostrova, ale při prozkoumání statistik zjistíme, že v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami během roku. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. Měli byste se řídit i výběrem strany ostrova, severovýchodní pláže jsou o něco teplejší než ty jihozápadní.

I když spadá Karibik do tropického pásma, nemusí vždy extrémní výkyvy počasí zasáhnout všechny ostrovy. Hlavní turistickou sezónou je pro Karibské ostrovy zima (většinou od poloviny prosince do poloviny května). V tuto dobu je zde totiž nejsušší počasí z celého roku, průměrné teploty vzduchu se pohybují od 28 do 30°C, teplota moře je okolo 26°C. Za hurikánovou sezonu je považováno období od června do konce října, statisticky nejvíce srážek spadne v srpnu až říjnu

Bude se vám hodit

Windy – důležité informace o počasí nejen pro námořníky, ale také kajtaře, surfaře, paraglidisty. Celosvětová animovaná mapa s přesnou prognózou místa.

Navionics – aplikace elektronických navigačních map a mořských oblastí jezer a řek. Informace o marínách na celém světě. Obsahem jsou pokročilé funkce pro použití s GPS

Pojištění kauce pojišťovna Allianz – Sjednáním pojištění a uhrazením pojistné částky jste pojištěni pro případ částečného či úplného propadnutí kauce.

Očkování pro plavby do exotických destinací

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307