Karibské ostrovy - plavba na plachetnici

Karibské ostrovy - plavba na plachetnici

Vydejte se s námi na plavbu plachetnicí po Karibských ostrovech. Na komfortní lodi s nadstandardním ubytováním prozkoumáme několik ostrovů v Malých Antilách oddělujících Karibik od Atlantického oceánu. Ochutnáme místní pokrmy, prohlédneme si úžasnou přírodu a projdeme se městečky, ve kterých stále dýchá koloniální atmosféra. Čeká na vás i návštěva palírny rumu.

TERMÍN: ÚNOR 2019 (plavba 14 dní)

DESTINACE: OSTROVY JIŽNÍHO KARIBIKU

CENA: 36 500,- Kč/ osoba při 6 osobách na palubě

Cena zahrnuje:

pronájem lodi, služby kapitána, spotřeba nafty a náklady na kotvení, závěrečný úklid na lodi, doprava kapitána, vyšší komfort - lůžkoviny, ručníky

Cena nezahrnuje:

strava včetně kapitána, doprava do/z místa nalodění, turistické taxy

Doprava do/z místa nalodění:

leteckou přepravu do/z místa nalodění zajistíme. Cena letenky závisí na datu letu a případných příplatcích. Dopravu budeme konzultovat individuálně.

Na jaké lodi Karibikem poplujeme?

Nauticat 51

Loď poskytuje komfortní a nadstandardní ubytování po celou dobu plavby, kuchyňské vybavení,napětí 12 a 230V, redukce zásuvek (evropská- americká), generátor, rybářské vybavení, brýle a ploutve pro potápění, venkovní gril.

 • L.O.A, hull 15.42 m Height above waterline 23.5 m
 • L.W.L 12.22 m Speed under power, app. 9 knots
 • Beam 4.60 m Cruising range app. 1850 nautical miles
 • Draught 2.20 m Sail area 125.9 m²
 • Freeboard (fore) 1.75 m Mainsail 59.1 m²
 • Freeboard (aft) 1.65 m Furling mainsail 52.1 m²
 • Displacement 24.0 tons 52900 Genoa I 78.6 m²
 • Headroom Genoa II 66.8 m²
 • Fore and aft cabin 1.91 – 1.97 m Jib 22.8 m²
 • Pilothouse and saloon 1.97 – 2.02 m 6’ Storm jib 15.4 m²
 • Fresh water capacity 1600 litres Spinnaker 208.3 m²
 • Fuel capacity 1570 litres Cruising spinnaker 196.7 m²

Jaká je plavební oblast v Karibiku?

Karibik je region v nejjižnější části Severní Ameriky. Je synonymem tropického ráje s romantickými plážemi, deštnými pralesy a setkání s přívětivými obyvateli této slunné oblasti. Při plavbě navštívíte hned několik ostrovů, navíc se zázemím luxusní lodě. Při výletech na souši navštívíte městečka s koloniální atmosférou, plantáže kávy, palírny rumu.

Budeme se plavit převážně v oblasti Malých Antil, které představují ráj pro jachtaře, potápěče i novomanžele na svatebních cestách. Antily jsou skupinou ostrovů, které oddělují Karibské moře od Atlantského oceánu. Spolu s Bahamy tvoří Západoindické ostrovy (nazývané také Karibské ostrovy, i když Bahamy neleží v Karibiku, ale v Atlantském oceánu severně od Kuby). Západoindické ostrovy pak spolu se středoamerickou pevninou tvoří region Střední Amerika.

Malé Antily, které se rozprostírají od Panenských ostrovů na severu až na jih před venezuelské pobřeží, se skládají ze Závětrných ostrovů (např. Panenské ostrovy, Barbados, Antigua a Barbuda, Guadeloupe, Saba nebo Martinik) a Návětrných ostrovů (Aruba, Bonaire, Curaçao nebo Isla Margarita). Tyto ostrovy se prezentují trochu odlišně od Velkých Antil. Některé jsou hojně turisticky navštěvované, jiné jsou vhodné pro pěší turisty a pro milovníky přírody. Na své si zde přijdou i ti, kteří si chtějí o své dovolené v Karibiku užít zejména klid.

Největší věhlas si získal nejrozlehlejší ostrov, 444 čtverečních kilometrů velké Curacao. Pokud vám jeho název něco připomíná, bude to patrně nezvykle modrý likér ze slupek tropického ovoce laraha.

Poznejte Karibik nejenom očima

Jaké asociace vyvolává karibská kuchyně? Jednoznačně všechny představitelné i méně obvyklé plody moře, ryby, neznámé druhy zeleniny či barevné koření. Opomenout nelze ani šťavnaté ovoce, které je základem čerstvých džusů, a samozřejmě různé rumy a pálenky.

Stejně jako v mnoha jiných národních nebo regionálních kuchyních je i jídlo, na němž si lze pochutnat v Karibiku, fúzí mnoha vlivů. Stejně jako v tamější kultuře i v kulinářském umění najdete to nejlepší z kuchyně africké, španělské, indické, francouzské, nizozemské, stejně jako inspiraci od amerických Indiánů.

Počasí v Karibiku

Podnebí se v Karibiku liší ostrov od ostrova, ale při prozkoumání statistik zjistíme, že v rámci daných ostrovů jsou tu teploty většinou stabilní s pouze malými sezónními odchylkami během roku. Stálé pasátové větry přináší ke Karibským ostrovům ze severovýchodu teplý vzduch zahřívaný množstvím slunečních paprsků. Měli byste se řídit i výběrem strany ostrova, severovýchodní pláže jsou o něco teplejší než ty jihozápadní.

I když spadá Karibik do tropického pásma, nemusí vždy extrémní výkyvy počasí zasáhnout všechny ostrovy. Hlavní turistickou sezónou je pro Karibské ostrovy zima (většinou od poloviny prosince do poloviny května). V tuto dobu je zde totiž nejsušší počasí z celého roku, průměrné teploty vzduchu se pohybují od 28 do 30°C, teplota moře je okolo 26°C. Za hurikánovou sezonu je považováno období od června do konce října, statisticky nejvíce srážek spadne v srpnu až říjnu.

Bude se vám hodit

 • Windy – důležité informace o počasí nejen pro námořníky, ale také kajtaře, surfaře, paraglidisty. Celosvětová animovaná mapa s přesnou prognózou místa.
 • Navionics – aplikace elektronických navigačních map a mořských oblastí jezer a řek. Informace o marínách na celém světě. Obsahem jsou pokročilé funkce pro použití s GPS
 • Pojištění kauce pojišťovna Allianz – Sjednáním pojištění a uhrazením pojistné částky jste pojištěni pro případ částečného či úplného propadnutí kauce.
 • Očkování pro plavby do exotických destinací
PřílohaVelikost
PDF icon Nabídkový list – Karibik2.96 MB
Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Sociální sítě
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

instruktor jachtingu 
tel: +420 605 734 307

zahraniční plavby, pronájmy lodí, kancelář
gsm: +420 773 687 840
e-mail: dagmar.ruzkova@lodnik.cz