Korsika - plavba na plachetnici

plavba na moři

termín: léto 2019

DESTINACE: Korsika a Elba 

CENA ZA OSOBU: 19 650,- Kč

Dopřejte si svobodu cestování po moři s nadstandartním komfortem kajutové plachetnice v oblasti Korsiky a Elby. Toskánské ostrovy jsou součástí národního parku Parco Nazionale Arcipelago Toscano. Jedná se o souostroví v Tyrhénském a Ligurském moři a nachází se mezi Korsikou a Apeninským poloostrovem. Nejznámějším a největším ostrovem je Elba, Ta proslula hlavně díky Napoleonovi, který tu strávil rok života. Korsika je ostrov ležící v západním Středozemním moři spadající pod správu Francie. Ostrov je znám pro své bělavé pláže a čisté moře. Turisty také láká čisté moře vhodné pro potápění. Vyplujte proto s námi za poznáním západního pobřeží Itálie..

Cena zahrnuje:

pronájem plachetnice, služby kapitána, poplatky v marinách, spotřebu paliva, závěrečný úklid na lodi, vratná kauce 2 000 EUR

Cena nezahrnuje

doprava do Itálie (i kapitána), strava

Rezervace:

Závazná rezervace- 50% z celkové ceny do 14 dnů od podepsání cestovní smlouvy.

Nalodění a vylodění:

Marina Cala di Medici, Castiglioncello (přesné časy nalodění a vylodění budou upřesněny)

Stravování:

posádka si zajišťuje sama převážně z místních surovin

Popis lodi:

Oceanis 423

Celková délka: 13,09m

Šířka: 3,94m

Motor: Volvo Penta 55hp

Počet lůžek: 8+2

Plavební oblast Elba

Třetí největší italský ostrov Elba je spojován s Napoleonem a s ideální dovolenou. „Napoleonův” ostrov Elba je rájem pro milovníky krásné přírody, italské pohostinnosti, objevování historických památek, panoramatických výhledů, koupání v křišťálově čistém moři i sportovního vyžití. Leží v Toskánském souostroví jen 11 km od pevninského města Piombino, má tvar podivné ryby, a ač jeho délka pouhých 27 km a šířka 18 km, je ostrov Elba třetím největším ostrovem Itálie. Vznik Elby popisuje legenda, podle které se tyrhénské Venuši poté, co vystoupila z mořské pěny, roztříštila její ozdobná perla. Střepy dopadly právě tam, kde se později vynořily Elba, Capraia, Montecristo a další ostrovy, tvořící dnešní národní park Toskánské souostroví.

Plavební oblast Korsika

Kde jinde ve Středomoří se vám to podaří. Najít pláž v malebné zátoce, na které budete sami. Na Korsice, s nejmenší hustotou obyvatel v Evropě, je to ale docela snadné. Ostrov, který nabízí i krásnou přírodu a památky, má trochu pošramocenou pověst kvůli mafii. S tou se tady však určitě nesetkáte V Ajacciu se narodil nejslavnější Korsičan v dějinách, Napoleon, takže do něj kromě běžných návštěvníků míří i četní obdivovatelé, toužící poznat místa, kde slavný císař a vojevůdce strávil dětství. Jeho duch je tak v ulicích stále všudypřítomný, připomínají ho četné sochy, ani rodný dům si na nedostatek zájmu stěžovat nemůže. Na Korsice najdete pláže všeho druhu. Kamenité (nejromantičtější je v Portu, ze tří stran obklopená horami) i s černým hrubým pískem. Nejvíc jich je ale s čistě bílým pískem, ty leží spíše na jihu. Poblíž letoviska Bonifacio je i jedna z nejhezčích, Rondinara. K některým není zrovna snadný přístup, vede k nim jen úzká pěšinka, jako příklad může sloužit vyhlášená Palombaggia u Porto Vechia, kde je ale i přesto plno lidí. Nesnadný přístup je i na opuštěné pláže, ze silnice je uvidíte docela snadno, horší je se k nim dostat, ale stojí to za to.

PDF ke stažení zde:

PřílohaVelikost
PDF icon korsika_new.pdf2.18 MB
Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Sociální sítě
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

instruktor jachtingu 
tel: +420 605 734 307

zahraniční plavby, pronájmy lodí, kancelář
gsm: +420 773 687 840
e-mail: dagmar.ruzkova@lodnik.cz