Malajsie

katamarán Malajsie

TERMÍN: celoročně (10 dní)

DESTINACE: MALAJSIE- LANGAWI

Naskýtá se jedinečná možnost hotelu pod plachtami a ještě k tomu v nadstandartní destinaci. Zažijte s námi nezapomenutelné zážitky na katamaránu po krásách Malajsie s milým a především zkušeným kapitánem Jiřím Kučerou. Objevte s námi krásy v samém srdci Asie, kde naleznete pestrou krajinu kontrastů od unikátní přírody deštných pralesů, přes krásné pobřeží s pohádkovými ostrovy, působivé hory až po supermoderní velkoměsto Kuala Lumpur. Navštivte s námi tropickou zemi palmového oleje, kaučuku, cínu a kde se také nachází jedna z největších biodiverzit na světě Vše potřebné Vám bude zařízeno (kromě stravy, ta bude řešena až na místě destinace). O nic se nemusíte starat, Vaší starostí bude jen nalodění a vytváření nových zážitků a vzpomínek.

Doprava:

Letecky Praha (případně Berlín, Vídeň)- Langawi

Na jakém katamaránu plujeme?

Na novějších katamaránech, které poskytují veškerý komfort pro posádku. Rádi bychom zdůraznili, že katamarán je  pohodlnější a luxusnější než jednotrupá plachetnice, ale je zapotřebí počítat s větší finanční zatížeností (pronájem lodi, náklady na kotvení vzhledem k velikosti katamaránu). Výběr lodi vždy konzultujeme s posádkou. Cena plavby je stanovena na základě individuálních požadavků klientů

Nalodění a vylodění:

Royal Langkawi Yacht Club (přesné časy nalodění a vylodění budou upřesněny)

Stravování:

posádka si zajišťuje sama převážně z místních surovin

Jaká je destinace Malajsie? 

Langkawi je souostroví v Andamanském moři na severozápadě Malajsie. Souostroví zahrnuje více než 100 ostrovů. Název Langkawi znamená „červenohnědý orel“ a zde žijící orel mořský je i hlavním symbolem ostrova Dodejme, že Langkawi mají pro českého turistu jednu podstatnou výhodu, a to je bezvízový režim.  Co dělá Langkawi výjimečnou destinací, je množství malých pláží, kde není vůbec nikdo. Moře je klidné a extrémně teplé, odhadem přes 30 stupňů, v klidných zátokách snad ještě teplejší.

Soubor ostrovů a ostrůvků vytváří mikroklima, které velmi pozitivně ovlivňuje počasí na hlavním ostrově. Na ostrovech je dostatek vláhy po celý rok a díky tomu je Langkawi nádherně zeleným ostrovem. Mlžné pralesy, smaragdová jezera ve vnitrozemí, bílé (ale i černé) pláže, mangovníkové háje, kopcovitá krajina a typická asijská zelená políčka. V červnu 2007 bylo souostroví Langkawi vyhlášeno prvním geoparkem v jihovýchodní Asii. Důvodem byla skutečnost, že na velmi malé ploše najdete velmi rozmanitou ukázku geologického vývoje celé oblasti. Souostroví bylo vytvořeno zvláštní kombinací vulkanické a tektonické činnosti, navíc spojené s mořskou erozí. Mnohé skalní útvary ukazují na jednotlivé vlivy a pro geology je to přímo ráj. Obrovská rozmanitost, napěchovaná na malém prostoru. I běžný návštěvník může obdivovat jeskyně, skalní a pískovcové útvary i divoká, skalnatá pobřeží malých ostrůvků. Hlavní důvod, proč se na Langkawi vydat, je dovolená u moře. Krásné, dlouhé, písčité pláže. Tyrkysové moře, palmové háje. Pohodový servis a vynikající kuchyně. Naprosté bezpečí a velmi laskaví a milí lidé. K vidění je tu také KV Tobacco Enterprise – obchody s tabákem a doutníky, kde si můžete zakoupit místní specialitu – dýmkový tabák Geopark Blend. Pro odvážlivce jsou na ostrově hadí farmy (i s těmi nejjedovatějšími pralesními zabijáky) nebo krokodýlí farmy.

Gastronomie:

Malajské jídlo je jednou z mnoha věcí, kvůl kterým stojí za to se do této země vydat. Neuvěřitelně pestrá směsice vůní, chutí a barev, ve které se snoubí vlivy okolních zemí, na první pohled (a ochutnání) uchvátí každého návštěvníka Malajsie. Lokální kuchyně zahrnuje hlavně malajskou, čínskou a indickou kuchyni, přičemž každá z nich má svůj osobitý styl, způsob přípravy a používané ingredience. Na výběr je tak nepřeberné množství jídel, na které vám mnohdy stačí jen pár korun.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307