Obytné motorové lodě

Kanálové, motorové lodě o délce 6,5 – 15 m jsou určeny pro posádky 2 až 14 osob na palubě. Klademe především vysoký důraz na komfortnost Vaší dovolené, spolehlivost a vybavenost lodí, které pronajímáme. Nechybí zde venkovní kormidlo pro přehlednou a snadnou obsluhu plavidla, dále dokormidlovací zařízení pro dokonalejší manévry nejen v přístavech. 

 

Pronájímáme obytné motorové lodě převážně v plavební oblasti Holandska a Německa.

Vaše dovolená začíná dokonalou přípravou na výcvikové obytné lodi Skipper Mistress v Praze na Vltavě. Jedná se o kompletní nautickou přípravu před plavbou, aby tak Vaše dovolená probíhala od první chvíle bezpečným vstupem na palubu. Více informací v záložce cvičné plavby

Plavební oblast: Holandsko

Friesland

Holandsko

S jistotou se dá říci, že nejhezčí plavební oblastí Holandska je „Friesland“. Čítá nespočet jezer, kanálů a grachtů. Znovu a znovu se tak budete ocitat ve volné přírodě.

Friesland má zhuba 1 200 kilometrů splavné vody a více než 30 vzájemně propojených jezer, řek a kanálů, ideální pro dlouhé plavby, ale i pro krátká zastavení. Kotvit lze uprostřed přírody anebo v jednom z četných, dobře vybavených přístavů, který láká řadou volnočasových aktivit a přátelskou atmosférou. Friesland nabízí rozmanité kontrasty, více otevřené vody, krásné přírodní rezervace a rušná přístavní městečka jako je například Enkuizen, Lemmer, Stavoren aj. která také stojí za delší návštěvu.

Leeuwarden- hlavní město nizozemské provincie Frísko. Rodiště MATA HARI, která zde má i pomníček. Historické centrum je obklopeno grachtem. 

Harlingen- romantické přístavní město. Jediný přístav ve Frísku s přímým přístupem k moři. 

Makkum- vesnice severně od Hindeloopenu se proslavila tradicí keramické výroby. Vesnička leží při pobřeží IJsselmeeru a dnes je vyhledávána pro výborné podmínky k rekreaci a vodním sportům. 

Hindeloopen- staré obchodní místo s tradičními domky na kanálech, dřevěnými mosty a obchody. 

Stavoren- nejstarší městečko ve Frísku 

Lemmer- je označován jako brána do Fríska. Je jedním z nejznámnějších přístavišť. 

Sneek- nachází se v těsné blízkosti Sneekermeer. Je proslulý grachty a Vodní bránou, která je symbolem města. Je známý též jako centrum sportů. 

Grou-rybáři, zemědělci a námořníci byli první obyvatelé vesnice. Dnes se Grou rozrostlo do centra pro vodní sporty. Zvláště atraktivní je pěší zóna s malými a příjemnými obchůdky. Grou je také oblíbeným výchozím bodem pro výlety do Pikmeer a Princehof. 

Holandsko Holandsko

Trasa plavby: 


 

Plavební oblast: Německo

Müritz a Berlín

Německo

Müritz je po Bodamském jezeře druhé největší jezero v Německu, které se rozkládá celou svou plochou na území Německa. Křišťálově čistá voda a pohádkové hrady. Oblast Müritz je krásný region plný plavebních kanálů, řek a jezer. Zdejší voda je ideální pro koupání, rybaření a vodní turistiku. Působivá přírodní rezervace je ohromující svou flórou a faunou, dále okolními lesy, vřesovišti a zelenými pastvinami, které jsou místem pro relaxaci a pikniky. Nádherné domy a barokní paláce se nacházejí na březích jezer a dávají nahlédnout do života minulých dob. Co stojí jistě za zmínku, je prohlídka hlavního města Berlína z vodní hladiny. Tato plavební oblast je natolik zajímavá, že zde budete určitě chtít zůstat několik dní.

Bez ohledu na to, kde začnete, vždy objevíte něco nového!

Německo Německo

Trasa plavby: 


Služby kapitána

Služby kapitána jsou určeny klientům s nedostatečnou skipperskou kvalifikací a zkušenostmi. Dále pro klienty, kteří chtějí využít nadstandardní servis. Součástí služeb je vhodný výběr lodě a vše další s tím spojené.

Cena služeb kapitána: 100 EUR/den

Cena zahrnuje: zajištění pronájmu lodě, převzetí lodě v loděnici s veškerými náležitostmi s převzetím spojené, zajištění aktualních map oblasti plavby, plánování trasy, technický servis, delegátské služby během plavby, předání lodě zpět pronajímateli.

Cena nezahrnuje: doprava kapitána a strava

Motorové lodě

 Triton 8-10 os.                          Varuna 4-6 os.                        
 Cygnus 6-8 os.     Ceres 6-8 os.
 Odin 4-6 os.  Gemini 8-9 os.
Sociální sítě
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

Jiří Kučera

kapitán, instruktor
gsm: +420 739 029 481
email: jiri.kucera@lodnik.cz

Marcela Tamara Sabolová

koordinátor plaveb a kurzů
gsm: +420 733 379 500
e-mail: marcela.sabolova@lodnik.cz

Dagmar Růžková

koordinace zahraničních plaveb
gsm: +420 773 687 840
e-mail: dagmar.ruzkova@lodnik.cz