Sardinie

plavba Sardinie

TERMÍN: po dohodě

DESTINACE: jižní Sardinie 

Dopřejte si svobodu cestování, a zvolte si plavbu na moři v nadstandartním komfortu kajutové plachetnice v oblasti jižní Sardinie. Sardinie  je druhý největší ostrov ve Středozemním moři. Pokud jde o Sardinii, můžete se setkat i s pojmem „Smaragdový ostrov“ nebo „Karibik Středomoří“. Ostrov vás překvapí svou tváří, oplývá překrásnou a nevšední paletou barev – ostrov  je opravdu jedinečný krajinou a jejím duchem. O Sardinii se říká že navždy uchvátí toho, kdo jí objeví. Pojeďte s námi objevit nové zážitky a Sardinii z paluby lodi. 

Stravování:

posádka si zajišťuje sama převážně z místních surovin

Nalodění a vylodění:

marína Cagliari - Sardinie 

Na jakých lodích plujeme? 

na jednotrupých plachetnicích od šesti do dvanácti osob. Vybíráme novější plachetnice s kompletním vybavením a komfortem pro posádku. Výběr lodi vždy konzultujeme s posádkou. Cena plavby je stanovena na základě individuálních požadavků klientů.

Jaká je plavební oblast jižní Sardinie? 

Plavební oblast: Jižní Sardinie

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; font: 11.0px 'Trebuchet MS'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none}

Jižní Sardinie, zejména oblast Cagliari, patří již dlouhou dobu k nejnavštěvovanějším oblastem na Sardinii. Tato část ostrova – oblasti kolem letovisek Pula, Villasimius a Costa Rei – je typická nádhernými dlouhými plážemi s bílým pískem. Jižní část je klidnější a méně „obležená turisty“ než severní pobřeží Sardinie. Jižní pobřeží Sardinie je stejně jako to severní, velmi větrné, což platí dvojnásob o Cagliarském zálivu a okolí poloostrova Sant‘ Antionico. Pobřeží je zde členitější a zelenější než u svého severního protipólu a nabízí velké množství krásných písečných pláží.

Cagliari je hlavní a zároveň největší město Sardinie. Letecky z Prahy se sem dostanete za cca 2 hodiny a 15 minut. Cagliari je zároveň název pro celou oblast, kde žije přibližně třetina z miliónu a půl obyvatel ostrova. Letovisko s přístavem Marina di Capitana leží na jižním pobřeží Sardinie, asi  30 minut autem východně od hlavního města Cagliari. Městečko poskytuje všechny základní služby v rámci cestovního ruchu.

Městečko Pula leží na jižním pobřeží ostrova Sardinie a patří k oblíbeným turistickým letoviskům. Leží asi 30 km od hlavního města Cagliari. Je zde dostatečná infrastruktura, zajišťující turistům veškeré základní služby. Pula je malebné městečko s půvabnými uličkami, ve kterých najdete různé obchůdky, cukrárny, kavárničky, bary a restaurace. V Pule je menší náměstí a pěkný kostel. Je zde také 18ti jamkové golfové hřiště Is Molas, kde se pořádají mezinárodní golfové turnaje. Blízko letoviska Pula leží malý poloostrov Capo di Pula, který je oblíbený zejména mineralogy. Nedaleko Puly leží také historické město Nora se starobylými památkami. V okolí ne mnoho pláží, jako: Santa Margherita di Pula, Nora, Chia, Tuerredda nebo Capo Malfatano.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307