Skotsko - whisky sailing tour

Whisky patří ke Skotsku stejně neodmyslitelně jako kilt, dudáci, ragby a krásná příroda. Spojením degustací v místních palírnách a plavbou na plachetnici, vznikne poznávání místních krás, adrenalinu a gurmánských zážitků, které nikde jinde nezažijete. Vyplujte s námi vstříct dobrodružství!

TERMÍN: 25.5.- 1.6. 2019

DESTINACE: západní pobřeží Skotska

CENA: 21 500,- Kč/osoba (cena platí při 6 osobách na palubě)

Cena zahrnuje:

7-denní pronájem plachetnice, přístavní poplatky, spotřeba nafty, služby kapitána/instruktora, který se postará o vše potřebné spojené s plavbou, doprava kapitána (instruktora) do/z místa nalodění

Cena nezahrnuje:

doprava do Skotska, vratná kauce 3 000 EUR/loď (kauci lze pojistit zde v Čechách), strava včetně kapitána

Doprava:

Letecky Praha- Glasgow

Rezervace:

Závazná rezervace- 50% z celkové ceny do 14 dnů od podepsání cestovní smlouvy.

Nalodění a vylodění:

Largs- Skotsko (přesné časy nalodění a vylodění budou upřesněny)

Stravování:

posádka si zajišťuje sama převážně z místních surovin

Na jaké lodi poplujeme?

Bavaria 46

Technické údaje:

14,2x 4,35x 1,9m

rok výroby: 2006

Počet kabin: 4

Počet lůžek: 8

WC a toaleta: 2x

Jaká je plavební oblast Skotska? 

Západní pobřeží Skotska je přesně to místo, kam by se měl vypravit každý turista hledající typickou skotskou krajinu. Zelené kopce, klikatící se úzké silnice, drsné pobřeží a samozřejmě ovce všude kam se podíváte. Skotsko, nevelká země netušených krás, je ideálním cílem pro dobrodruhy, milovníky historie a dvakrát destilované whisky. Skotsko leží na severu ostrovů patřících k Velké Británii. Severskou divokou atmosféru pak dotvářejí četná údolí, kde byste člověka jen těžko našli, rozlehlá tmavá jezera, vřesoviště, hluboké lesy a nepříliš vysoké hory. Jen občas pasoucí se stáda ovcí, která jakoby zdánlivě nikomu nepatřila.

O rozeklané břehy země se opírá Atlantik, Severní a Irské moře, z jejichž hladin vane silný vítr. Směs těchto vlivů činí ze severu Skotska tak nevlídné místo pro život, že je jen velmi málo osídlené.

Styl románský ve Skotsku reprezentuje především světoznámá Rosslynská kaple, proslavená i románem Dana Browna „Šifra mistra Leonarda”. Není snad nikdo, kdo by neznal fotografie hradu, ležícího na břehu jezera Lochness.

Lahodný mok, nazývaný whisky, je synonymem Skotska stejně jako jezera, středověká architektura či příšera z jezera Lochness. Snad každé, sebevíce zapadlé údolí ukrývá destilerku, kde se zdejší, dvakrát destilovaná whisky, vyrábí. Ten odvěký spor, zda whisky destilovat dvakrát, jako zde ve Skotsku, či třikrát, jako je to běžné u odvěkého irského rivala, údajně vyřešili sami obyvatelé obou zemí. Vypráví se, že: „Irové říkají, že Skotové destilují pouze dvakrát, protože za vícekrát nechtějí utrácet peníze. Skotové naopak oponují argumentem, že Irové musí destilovat třikrát, protože na dvakrát to dobře nezvládnou.

Součástí Skotska jsou čtyři souostroví na západ a sever od pevniny. Vnitřní Hebridy, Vnější Hebridy, Orkneje a Shetlandy. Opuštěné ošlehané pobřeží s vysokými útesy, rozlehlé pastviny s nemnoha stromy ohýbanými neklidným větrem, rašeliniště, megalitické stavby a starobylé hrady. Pro turisty ráj díky mnoha turistickým stezkám a trasám. V létě tu platí k dobru dlouhé dny díky severní poloze.

Hospody na britských ostrovech jsou vyhlášené po celé Evropě. Jejich typická atmosféra nízkých domečků, či mohutných místností z předělaných bankovních ústavů láká k pozření lahodného moku snad každého. Hospodu či pub najdete i na tom nejodlehlejším místě, vesnici či v údolí. Napít se tady můžete nejen skotské whisky, ale především piv ze všech možných koutů světa. Opravdoví fajnšmekři ale vždy volí pivo s názvem ale, které se vaří v každém menším městečku Skotska.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Sociální sítě
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307