Tahiti

TERMÍN: celoročně (10 dní)

DESTINACE: OSTROV TAHITI

Naskýtá se jedinečná možnost hotelu pod plachtami a ještě k tomu v nadstandartní destinaci, na palubě s milým a zkušeným kapitánem Jiřím Kučerou. Zažijte s námi nezapomenutelné pohádkové zážitky na katamaránu po krásách Tahiti.Nastupte na palubu a proplujte s námi tropický ráj na čtyřech miliónech čtverečních kilometrů ve východní části Tichého oceánu. Připlujte s námi k hornatému ostrovu pokrytým deštným pralesem, který byl objeven roku 1768 francouzským mořeplacem Louis Antoine de Bougainville. Pojďte s námi objevovat krásy ostrova skládáného ze dvou kruhových částí, kde středem každého z nich je sopečná hora. Užijte si s námi ubytování přímo nad hladinou oceánu a dopřejete si nejkrásnější zážitky na největším ostrově Franzouzské Polynesie nacházející se v souostroví Îles de la Societé neboli Společenských ostrovů, kdy Vám vše potřebné bude zařízeno (kromě stravy, ta bude řešena až na místě destinace). O nic se nemusíte starat, Vaší starostí bude jen nalodění a vytváření nových zážitků, a vzpomínek v oblasti Tichého oceánu.

Doprava:

Letecky Praha (případně Berlín, Vídeň)- přes USA na letiště Faa’a Tahiti

Nalodění a vylodění:

Uturoa Marina (přesné časy nalodění a vylodění budou upřesněny)

Stravování:

posádka si zajišťuje sama převážně z místních surovin

Na jakém katamaránu plujeme? 

Na novějších katamaránech, které poskytují veškerý komfort pro posádku. Rádi bychom zdůraznili, že katamarán je  pohodlnější a luxusnější než jednotrupá plachetnice, ale je zapotřebí počítat s větší finanční zatížeností (pronájem lodi, náklady na kotvení vzhledem k velikosti katamaránu). Výběr lodi vždy konzultujeme s posádkou. Cena plavby je stanovena na základě individuálních požadavků klientů

Jaká je destinace Tahiti?  

Snědé domorodky oblečené jen v listové sukni, jemné šumění Pacifiku, někde v dálce kroky Christiana Fletchera známého ze Vzpoury na Bounty, co víc si můžeme přát? Právě famózní úspěch zejména první verze tohoto filmu přinesl zájem turistů- Na Tahiti přijede za rok méně turistů nežli navštíví Havaj za jediný den. Francouzská Polynésie tvoří pět souostroví - nejznámější jsou západně položené Společenské ostrovy (někdy dále dělené na Návětrné a Závětrné), kam patří třeba ostrovy Tahiti, Moorea a Bora Bora, a kde bydlí většina obyvatel, dále pokračují Tuamoty. Další tři souostroví leží již zcela mimo zájem turistů - malé Gambiery, rovníkové Markézy a nejchladnější Astraly.

Všechny ostrovy jsou sopečného původu, často obklopené bariérovým útesem a mělkou lagunou, díky které poskytuje mořská voda až neuvěřitelný tyrkysový kontrast s mnohem tmavší vodou jižního Pacifiku. Barvy si užijeme nejlépe v případě, kdy máme polarizované brýle proti slunci. Útes je na několika místech přerušen průlivy, kde si statečnější mohou dopřát dobrodružství ve formě prudkého proudu. Stačí nasadit šnorkl, spustit se z lodi a pohodlně se nechat unášet prudkým proudem.

Polynésie je skutečně kvetoucí souostroví bohaté na rostlinné druhy. Vegetace se liší ostrov od ostrova. Na všech ostrovech se vyskytují nádherné kokosové palmy, ibišky, banány, vanilka, mango a obrovské množství květin, které jsou s velkou péčí pěstovány i v zahradách u rodinných domků. Na ostrově Moorea najdete celé plantáže ananasů, na Markézách citróny, oříšky kešu a papáju. Vodní říše je úplně jiný svět. Stovky živočišných druhů žijí v průzračně čisté vodě včetně mnoha druhů žraloků i barakud a překrásných rejnoků. Tyto ryby se nacházejí dále od břehů a do lagun nevplouvají. Koupání je zcela bezpečné. Tahiti je 10 hodin za středoevropským časem a 11 hodin za časem v České republice. Turistům cestujícím z České republiky postačí cestovní pas. Většina leteckých společností však nabízí spojení západním směrem a pro mezipřistání v Kalifornii budete potřebovat americké přestupní vízum.

Skladba jídel je multietnická a lze zde pozorovat vlivy mnoha tradičních národníchkuchyní, zejména francouzské, čínské a italské.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307