Thajsko

TERMÍN: celoročně (10 dní)

DESTINACE: THAJSKO - PHUKET

Naskýtá se vám jedinečná možnost hotelu pod plachtami v nadstandartní destinaci a na palubě s milým a zkušeným Jiřím Kučerou, kapitánem plavby. Nastupte na palubu a vyplujte s námi směr Thajské království neboli Thajsko, zemi usměvů a opředenou legendami. Vytvořte si s námi nezapomenutelné zážitky v zemi doslova “napěchované zajímavostmi, zvláštnostmi, kuriozitami a také zázraky. Připojte se na plavbu do země, kde se objevuje legendami opředený ůkaz, objevují se ohnivé koule - Bang Fai Phaya Nak Na konci buddhistického půstu vystupují z řeky Mekong do výše 10-20 m ohnivé koule. Jsou viditelné z nábřeží Phon Phisai a Rattanawapi. Podle jedné z četných legend je právě tento úsek řeky domovem mýtického hada Naga, který je údajným původcem ohnivých koulí. Když se rozhodnete a přihlásíte, tak od toho momentu se o nic nemusíte starat, vše potřebné Vám bude zařízeno (kromě stravy, ta bude řešena až na místě destinace) a můžete se užívat v zemi tolerance a pohostinnosti. Vaše námořní dobrodružství na palubě tak může začít!

CENA: 54 500,- Kč/osoba

Doprava:

Letecky Praha (případně Berlín, Vídeň)- Bangok- Phuket

Nalodění a vylodění:

Yacht Heaven Marina Phuket (přesné časy nalodění a vylodění budou upřesněny)

Stravování:

posádka si zajišťuje sama převážně z místních surovin

Na jaké lodi plujeme?

Na novějších katamaránech, které poskytují veškerý komfort pro posádku. Rádi bychom zdůraznili, že katamarán je  pohodlnější a luxusnější než jednotrupá plachetnice, ale je zapotřebí počítat s větší finanční zatížeností (pronájem lodi, náklady na kotvení vzhledem k velikosti katamaránu). Výběr lodi vždy konzultujeme s posádkou. Cena plavby je stanovena na základě individuálních požadavků klientů.

Jaká je destinace Thajsko? 

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 10.0px 0.0px; font: 11.0px 'Trebuchet MS'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none} span.s2 {font: 11.0px 'Lucida Grande'; font-kerning: none}

Thajsko, jehož oficiální název je Thajské království, bývalý Siam, se nachází ve střední části poloostrova Západní Indie a zasahuje též na Malajský poloostrov. Omýváno je vodami Čínského a Andamanského moře. Severní část je hornatá a naleznete zde řadu národních parků. Mezi nejkrásnější místa v jižním Thajsku patří ostrovy Phi Phi, provincie Krabi nebo třeba ostrov Koh Samui. Thajsko můžete navštěvovat znovu a znovu a stále budete mít co objevovat. Tvar Thajska na mapě připomíná hlavu slona, jehož chobot tvoří výběžek Malajského poloostrova. Jelikož se v severojižním směru rozprostírá mezi 16 stupni zeměpisné šířky, je v této zemi nejvíce klimatických pásem s nejrůznějšími typy podnebí v celé jihovýchodní Asii.

V Thajsku je oproti středoevropskému času v našem zimním období o 6 hodin více, v našem letním období o 5 hodin více. Thajci nepoužívají rozdělení na zimní a letní čas. Občané ČR pro vstup a pobyt na území Thajského království do 30 dnů za účelem turistiky nepotřebují víza.

Název hlavního města Thajska všichni známe - Bangkok. Pravé jméno ale ve skutečnosti není Bangkok, ale „Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit“ . Volně přeloženo to znamená: „Město andělů, úžasné město nesmrtelných, úchvatné město devíti drahokamů, trůn králův, město královských paláců, domov bohů, kteří vstali z mrtvých.“ Každý běžný thajec Vám celé jméno hlavního města jednoduše odříká. Thajsko - „země tisíců Buddhů“ je opravdovým rájem pro každého turistu. Země, kde se sny stávají skutečností. „Hledači osvícení“ objeví v Thajsku velké množství buddhistických chrámů. Jih Thajska je znám jako opravdový ráj pro milovníky moře, bělostných pláží a podmořského života.

Ostrov Phuket se ale neskládá jen z rekreačních pláží. Ty jsou soustředěny povětšinou na západním pobřeží, východ pak lemují přístavy. Najdete tu i město Phuket. Malinkatá osada koloniálního charakteru, kde se zastavil čas? Ani náhodou, město hýří životem a barvami. Gastronomie v Thajsku se v mnoha ohledech podobá kuchyni čínské nebo indické, oproti nim je ale více pikantní a jídla jsou především jednoduchá, rychlá a dají se snadno připravit.

Pokud byste rádi detailnější informace, neváhejte si zažádat u naší cestovní agentury o individuální nabídku.

Rezervace / Objednávka
kategorie_S
Newsletter

Nenechte si ujít novinky týkající se našich kurzů a plaveb

Jiří Kučera

kapitán a instruktor

gsm: +420 739 029 481

e-mail: jiri.kucera@lodnik.cz

objednávky, kancelář, kurzy

gsm: +420 773 687 840

 e-mail: info@lodnik.cz

 

instruktor jachtingu 

gsm: + 420 605 734 307